Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Pausal
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Pausal

buna ziua. va rog sa imi spuneti daca in afara de legea 230 si hg 1588 mai sunt si alte acte normative care reglementeaza functionarea unei asociatii de locatari.
va multumesc
Il tinem pe 0 consum pana ajunge cu indexul apometrului la 156.
Daca intre timp iar uita sa aduca indecsii, iar "beneficiaza" de consum estimat.
Si tot asa....pana invata ca trebuie adus indexul in fiecare luna.

Daca nu aduce 3 luni la rand indecsii, in a treia luna ii punem 80% din "pierderea de apa" pe care nu o mai recupereaza ulterior. Ramane cu ea platita.
elga50, moderator
asa e ok. dar astia de la mine nu tin neatentul pe "0" pana se regleaza "indecsii" , dar nici nu spun cum calculeaza.