Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Cat dureaza trimiterea unui dosar politie-parchet
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Cat dureaza trimiterea unui dosar politie-parchet

va salut cu respect
in urma cu aproximativ un an de zile am avut un accident soldat cu decesul unei persoane care a traversat strada printr-un loc nepermis si fara a se asigura; in urma expertizei facuta de catre politie si expert la fata locului s-a dovedit total nevinovatia mea,vinovata fiind partea decedata; Intrebarea mea este urmatoarea: Dupa ce a ajuns rezultatul la politie de la expert, cat timp trebuie sa pastreze politia dosarul pana sa il duca la procuratura, pt ca au trecut aproximativ 4 luni si dosarul este inca la politie..... Va multumesc
Nu exista o durata de timp reglementata de lege.
Ar fi bine sa stati cuminte si sa asteptati.
am inteles, va multumesc frumos...o seara placuta