Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... inselatorie?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

inselatorie?

Buna seara,mama mea a cumparat o casa cu chitanta de mana.Casa a fost construita fara autorizatie pe un teren parasit.Ulterior a aflat ca acel teren a fost donat la stat in urma cu 25 ani de fostii proprietari.Mai rau e ca nu poate sa faca contract pentru apa sau curent electric. ce e de facut in acest caz?

Multumesc,
Pana in prezent , casa nu a fost racordata la utilitati.?
nu,s-a racordat la vecinii din spatele casei.Multumesc,
Plateste impozit?In caz afirmativ poate incerca intrarea in legalitate printr-o actiune in constatare.