avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 510 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Carti???
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Carti???

Buna ziua!
Sunt studenta in anul II si sunt interesata ce carti as putea sa cumpar pentru civil si penal pt studiu aprofundat...Ce autori si edituri? ceva care sa ma ajute si pe viitor la intrarea in barou(chiar daca pana atunci codurile se vor schimba)
Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: Cinthya , utilizator 13:36, 19 Noiembrie 2012
~ Conținut șters la cerere ~
sau mergi la tine la biblioteca si citesti tot ce prinzi in legatura cu materiile care te intereseaza:)
Cinthya a scris:

Buna ziua!
Sunt studenta in anul II si sunt interesata ce carti as putea sa cumpar pentru civil si penal pt studiu aprofundat...Ce autori si edituri? ceva care sa ma ajute si pe viitor la intrarea in barou(chiar daca pana atunci codurile se vor schimba)
Va multumesc!


In facultate imi placea sa fixez notiunile teoretice de la cursuri cu spete (din culegerile pentru studenti). Asa intelegeam mult mai bine o notiune juridica, adica o "vizualizam".

Multumesc pt raspunsuri!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

La ce foloseste un master in romania? Iulian81 Iulian81 Buna ziua! De cativa ani am o nedumerire... Tot nu inteleg la ce folosesc studiile postuniversitare-Master intr-un anumit domeniu in Romania. Cu facultatea mai ... (vezi toată discuția)
Indrumare - carti recomandabile unui jurist stagiar monalisaalina monalisaalina Buna seara,am rugamintea sa imi spuneti ce carte a-ti recomanda unui jurist stagiar pt a-l ajuta in activitatea lui,,,ghidul juristului,,este suficient,ar ... (vezi toată discuția)
Admitere barou 2016 cataNFS cataNFS Ca o scurta prezentare , am terminat Facultatea de Drept - Alexandru Ioan Cuza in 2014 , cand am terminat vroiam sa dau la barou dar din cauza unor probleme ... (vezi toată discuția)