Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Carti???
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Carti???

Buna ziua!
Sunt studenta in anul II si sunt interesata ce carti as putea sa cumpar pentru civil si penal pt studiu aprofundat...Ce autori si edituri? ceva care sa ma ajute si pe viitor la intrarea in barou(chiar daca pana atunci codurile se vor schimba)
Va multumesc!
~ Conținut șters la cerere ~
sau mergi la tine la biblioteca si citesti tot ce prinzi in legatura cu materiile care te intereseaza:)
Cinthya a scris:

Buna ziua!
Sunt studenta in anul II si sunt interesata ce carti as putea sa cumpar pentru civil si penal pt studiu aprofundat...Ce autori si edituri? ceva care sa ma ajute si pe viitor la intrarea in barou(chiar daca pana atunci codurile se vor schimba)
Va multumesc!

In facultate imi placea sa fixez notiunile teoretice de la cursuri cu spete (din culegerile pentru studenti). Asa intelegeam mult mai bine o notiune juridica, adica o "vizualizam".

Multumesc pt raspunsuri!