Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii calculul tarifului orar
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

calculul tarifului orar

as dori sa stiu cum se afla tariful net pe ora ca sa pot calcula singur salariul meu.= ore suplimentare si daca se retine impozit pe bonurile de masa
Trebuie sa aflati tariful brut pe ora prima data. Salariul brut lunar / la numarul de zile lucratoare din luna / 8 ore. Se acorda contravaloarea orelor suplimentare tot la tariful brut pe ora.

Va puteti calcula cu ajutorul acestui calculator de salarii.
[ link extern ]

Da, tichetele de masa se impoziteaza.