Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... perioada stimulentului de insertie
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

perioada stimulentului de insertie

tata daca solicita stimulentul de insertie ,pe perioada pana implineste copilul 2 ani,angajatorul il poate da afara din serviciu
perioada de 6 luni este dupa ce implineste copilul 2 ani sau si inainte de a face copilul 2 ani?
Perioada de pana la 6 luni se stabileste dupa ce inceteaza plata stimulentului de insertie.