avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 872 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii eroare D112
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

eroare D112

buna ziua,

la depunerea unei declaratii D112 imi apare eroarea E: angajator - eroare regula R_NO_INIT_DEC: Nu a fost depusa o declaratie initiala valida pentru aceeasi perioada.

Declaratiile au fost depuse corect lunar si la timp fara sa existe penalizari. Acum am emis ptr prima data D112 din saga ptr acest client.

Aveti idee ce reprezinta?
Multumesc
Cel mai recent răspuns: Simion Eugenia , Contabil 16:17, 20 Noiembrie 2012
Probabil dvs a-ti depus d112 rectificativa in loc de cea normala. Nu stiu exact cum s-a generat declaratia.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Revisal + erori la transmitere on-line d112 BICOS BICOS pentru transmitere revisal trebuie doar o dec. interna de numire care cumva trebuie inregistrata la itm? imi apar erori la folosire certif, digital ptr.112 ... (vezi toată discuția)
Declaratie 100 la 31.12. 2011 eronata claudia_floares claudia_floares Buna ziua, Am depus on-line, in termenul prevazut de lege, declaratia 100 si am constatat ulterior ca suma declarata la impozitul pe venit era ... (vezi toată discuția)
D 101 patrician patrician Completez D 101...la validare e ok....dar pe stare declaratii la Anaf....imi spune textual..........eroare de validare....eroare regula: R10: d_prof=1 - bifa ... (vezi toată discuția)