Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii eroare D112
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

eroare D112

buna ziua,

la depunerea unei declaratii D112 imi apare eroarea E: angajator - eroare regula R_NO_INIT_DEC: Nu a fost depusa o declaratie initiala valida pentru aceeasi perioada.

Declaratiile au fost depuse corect lunar si la timp fara sa existe penalizari. Acum am emis ptr prima data D112 din saga ptr acest client.

Aveti idee ce reprezinta?
Multumesc
Probabil dvs a-ti depus d112 rectificativa in loc de cea normala. Nu stiu exact cum s-a generat declaratia.