Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit D 101
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

D 101

Completez D 101...la validare e ok....dar pe stare declaratii la Anaf....imi spune textual..........eroare de validare....eroare regula: R10: d_prof=1 - bifa pt. (cod_oblig. =103 sau 104) si luna=01 an=2017 Ce dracu vrea sa zica? Ca mi-a mancat ficatii Anaf-ul asta...Va multumesc!!
patrician, utilizator
Exact aceeasi eroare o primesc si eu. Am verificat-o de nenumarate ori, insa nu reusesc sa inteleg ce genereaza aceasta eroare :(
Pai scrieti la ANAF...cu formular de contact.....sa vedeti ce va spune...Dar totusi poate ne raspunde cineva mai doct , aici pe forum....
patrician, utilizator
in saga codul pentru impozitul pe profit este 02, in declaratia de pe ANAF codul la impozitul pe profit este 03 deci am selectat din declaratia de pe ANAF cod 102( impozit banci comerciale si a mers am depus !!!!!!!!!!!!!!!!! cand or sa remedieze am sa fac rectificativa .....alta solutie nu am gasit
ecaterina62, utilizator
D-na Ecaterina, d-na Stoica.....CICA.. ar trebui bifat casuta cu Alte situatii....Credeam ca astept un raspuns pertinent pe DITAMAIUL forum....pertinent de la cineva care este consultant, moderator...dar ti-ai gasit...tot noi intre noi..ne batem capul. Am mai intrebat si la D112...la comisia de cenzori ...te lasa si cu CAM...si fara CAM...vai de mama noastra...cica de ce moare lumea...de asta de stress-ul provocat de autoritati... Sau asta este spilul??? Vorba lui Caltabos...sa se mai duca lumea pe cale naturala (provocata)......pe care ne-o provocati voi...desteptii cu programe informatice... ASA CA .....salut Avocatnet...Pa
patrician, utilizator
Eu am trimis formular la ANAF pentru a ma lămuri, însă stiu din experientele anterioare ca revin foarte greu cu răspuns. Mi se pare absurd sa declaram ceva ce nu suntem/nu am făcut doar ca primim un număr de înregistrare, iar apoi tot noi sa facem corecție, pentru ca ei nu sunt in stare sa faca de la început cum trebuie o amarata de declaratie....