avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 833 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit Corectare eroare la dec101 fundatie
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

Corectare eroare la dec101 fundatie

Buna ziua . Am depus azi o declaratie 101 pentru o fundatie, care anul trecut nu a avut activitate. Au fost detectate erori:
eroare regula: R10: d_prof=1-bifa pt. ( cod_oblig.=103 sau 104 ) si luna =01 an =2017
Mentionez ca am bifat doar codul 104 si restul declaratiei a fost cu zero ( evident am completat datele fundatiei ).
Oare a mai patit cineva asa/ despre ce poate fi vorba? daca ma puteti ajuta cu un raspuns.

Va multumesc
Ultima modificare: Marți, 20 Februarie 2018
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: marinelabuz , utilizator 14:08, 20 Februarie 2018
si eu am patit la fel, de doua zile incerc sa depun,

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

D 101 patrician patrician Completez D 101...la validare e ok....dar pe stare declaratii la Anaf....imi spune textual..........eroare de validare....eroare regula: R10: d_prof=1 - bifa ... (vezi toată discuția)
Eroare depunere declaratie 100 simoalin simoalin Buna, Am intocmit declaratia 100, am semnat-o si depus-o, insa recipisa are erori: \\"eroare regula: la R15 nu se accepta mai multe declaratii cu cod_oblig ... (vezi toată discuția)
Declaratia 101 Bibike Bibike Buna ziua, Stie cineva care este termenul de depunere a declaratiei 101 in situatia in care impozitul anual este mai mic decat cel declarat in D100? Stiam ... (vezi toată discuția)