Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Ordinul 66 si Ordin nr. 93 SUNT IN VIGOARE SAU ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Ordinul 66 si Ordin nr. 93 SUNT IN VIGOARE SAU ABROGATE ?

1. Ordinul 66 din 8 februarie 2002 (Ordinul 66/2002)
pentru aprobarea Normelor privind obtinerea specializarilor si competentelor pentru asistentii medicali si alte categorii de personal sanitar cu pregatire postliceala sau medie

2. Ordin nr. 93 din 05/02/2003
Publicat in Monitorul Oficial, Partea I nr. 131 din 28/02/2003
privind modificarea si completarea Ordinului ministrului sanatatii si familiei nr. 66/2002 pentru aprobarea Normelor privind obtinerea specializarilor si competentelor pentru asistentii medicali si alte categorii de personal sanitar cu pregatire postliceala sau medie.

SUNT IN VIGOARE SAU ABROGATE ?
1. Ordinul nr.66/2002 este inca in vigoare acesta fiind modificat prin:
- Ordinul nr.142/2002 al ministrului sănătăţii şi familiei privind completarea Ordinului ministrului sănătăţii şi familiei nr. 66/2002 pentru aprobarea Normelor privind obţinerea specializărilor şi competenţelor pentru asistenţii medicali şi alte categorii de personal sanitar cu pregătire postliceală sau medie

- Ordinul nr.93/2003 al ministrului sănătăţii şi familiei privind modificarea şi completarea ordinului ministrului sănătăţii şi familiei nr. 66/2002 pentru aprobarea Normelor privind obţinerea specializărilor şi competenţelor pentru asistenţii medicali şi alte categorii de personal sanitar cu pregătire postliceală sau medie

- Ordinul nr.15/2004 al ministrului sănătăţii privind completarea Ordinului ministrului sănătăţii şi familiei nr. 66/2002 pentru aprobarea Normelor privind obţinerea specializărilor şi competenţelor pentru asistenţii medicali şi alte categorii de personal sanitar cu pregătire postliceală sau medie

2. Ordinul nr.93/2003 este un act normativ care modifica Ordnul nr.66/2002.
Multumesc mult.