Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Restituirea taxei de poluare
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Restituirea taxei de poluare

Buna ziua! Va deranjez cu o intrebare pentru ca nu am inteles nimic din presa despre restituirea taxei de poluare. In 2007 am inmatriculat o masina platind taxa de prima inmatriculare. In 2008, in urma unei cereri, mi s-a calculat taxa de poluare si o parte din bani mi-au fost restituiti. Daca in 2008 am platit taxa de poluare acum mai am dreptul sa cer restituirea respectivei taxe si in ce conditiii? Va multumesc anticipat pentru timpul acordat. La multi ani sarbatoritilor de astazi! Imi cer scuze daca nu am postat corect.
puteti solicita restituirea taxei de poluare retinuta in 2008 formuland o cerere de restituire a taxei la sectia de contencios administrativ a tribunalului.