Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... litigii de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

litigii de munca

avocat litigii de munca timisoara
Dati-ne detalii despre ce doriti? ... In forum nu se stabilesc relatii profesionale intre cel care intreaba si cel care raspunde.
Vreau sa stiu daca concediul crestere copil afecteaza vechimea de 10 ani consecutivi in invatamant care atrag acoradarea sporului de stabilitate
Da, afecteaza ...potrivit Legii nr.63/2011, Anexa 5, Metodologie de Calcul al drepturilor salariale care se acorda personalului didactic si personalului didactic auxiliar din invatamant, art.3 pct. 4 : Perioadele in care personalul didactic s-a aflat in concediu fara plata acordat in conformitate cu prevederile legale in vigoare sau in concediul pentru cresterea copilului in varsta de pana la 2 ani, respectiv 3 ani, precum si perioada in care personalul didactic a efectuat stagiul militar, dupa care s-a reintors la catedra, respectiv perioadele in care personalul didactic a avut catedra rezervata in invatamant, nu intrerup vechimea in invatamant. Aceste perioade nu constituie vechime efectiva in invatamant pentru acordarea sporului de stabilitate.