Forum Discuţii diverse Discuţii politice şi legislaţie ... Afis electoral
Discuție deschisă în Discuţii politice şi legislaţie electorală

Afis electoral

Afisele electorale se pot pune pe o institutie publica, de exemplu pe un camin cultural ?
Da. Poate fi doar daca acolo se stabileste prin hotarare de primar, un loc special de afisaj electoral in localitate.
Va multumesc pt. raspuns. In cazul meu nu poate fi vorba de un loc special de afisaj, deoarece este vorba de o ladita inzestrata cu o sticla si de usa de intrare in camin. Numai un singur partid politic poate sa foloseasca aceasta ladita . Pe cine trebuie sa anunt de existenta acestei ilegalitati ?
Poliţia locală are printre atribuţii verificarea respectarii normelor legale privind afişajul electoral.
Va multumesc foarte frumos !=D>