Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... MOSTENIRE
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

MOSTENIRE

IN URMA UNUI TESTAMENT AL UNEI MATUSE DEFUNCTE S.A STABILIT IN URMA UNUI PROCES CA SUNT UNICUL MOSTENITOR AL ACESTEIA.S.A STABILIT CA ACEASTA A AVUT IN PROPIETATE O CASA DE LOCUIT CU 4 CAMERE(ACUM IN PARAGINA)SI O SUPRAFATA DE TEREN INTRAVILAN DE 1800 M.ACESTEA IMI REVIN CA UNIC MOSTENITOR,MAI PUTIN 2 CAMERE CARE LE REVIN MOSTENITORILOR SOTULUI DEFUNCTEI.DACA SUPRAFATA DE TEREN ESTE IN TOTALITATE A MEA EI AU DREPT DE TRANZIT?SI DACA AU DREPT DE TRANZIT CAT DIN SUPRAFATA DE TEREN AU DREPT SA TRANZITEZE?EXISTA SI ALTA REZOLVARE?VA MULTUMESC!

:offtopic: Interventie moderator
Scrierea nejustificata cu majuscule este greu de citit. Tineti cont ca folosirea excesiva a tehnicilor de subliniere a textului echivaleaza cu a tipa la ceilalti utilizatori, actiune care ar putea fi interpretata ca fiind agresiva in forum.
Cornel Vasile, Consilier juridic
Am tot asteptat sa ma sfatuiti in legatura cu ultimul mesaj.m.ati intrebat cateva lucruri mai sus si eu in ultimul mesaj am incercat sa va raspund dar nu mi.ati mai zis nimic.v.as fi foarte recunoscator daca m.ati sfatui in legatura cu cazul meu .daca mai aveti nelamuriri in legatura cu procesul as fi bucuros sa comunicam prin mesaje.va multumesc anticipat!!!!!!!!!!!!