avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 752 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... angajare din CCC
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

angajare din CCC

Buna ziua,

Momentan sunt in ccc (tatal) si as dori sa ma angajez. Am optat pentru ccc pana la 2 ani. Am citit putin despre stimulul de insertie, dar nu stiu daca ma calific. Copilul s-a nascut pe 01.12.2012 si eu am intrat in ccc in ianuarie. As putea beneficia de stimul daca ma angajez inainte sa indeplineasca un an sau nu? Daca nu, ar putea intra sotia mea in locul meu in ccc, avand in vedere ca in momentul nasteriicopilului nu avea decat 11 luni lucrate si nu se califica.
Multumesc mult.
Cel mai recent răspuns: leuca_luminita , utilizator 21:12, 8 Decembrie 2012
tudorvaleriu a scris:

leuca_luminita:

1. Asa este, s-a intarziat nepermis de mult cu modificarea normelor de aplicare a actelor normative modificate de Legea 166/2012.

2. Dar cine sa-i traga la raspundere pe ceiu care trebuia sa o faca?



Noi... duminica!!:ban: Au inceput si nu au mai terminat... Dar totusi le voi acorda un vot pentru stoparea jafului facut pensionarilor , bugetarilor si contractelor date cu dedicatie....
Ultima modificare: Sâmbătă, 8 Decembrie 2012
leuca_luminita, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Stimulent de insertie andreeamatei andreeamatei Daca copilul este nascut pe 10 08 2011 si am revenit la serviciu pe 10 08 2012 pot beneficia de stimulenul de insertie?Am optat pentru ccc de un an. va ... (vezi toată discuția)
Stimulentul de insertie julia2 julia2 Buna ziua, Copilul meu implineste 1 an pe 04.07.2013,beneficiez de stimulent daca imi reiau activitatea pe 25.06.2013?( am optat pentru CCC de 2 an ... (vezi toată discuția)
Acordare stimulent de insertie casandralin casandralin am optat pentru CCC timp de doi ani ( am nasc e 03.03.2013 si teoretic voi sta in CCC pana pe 03.02.2015). Am inteles de o colega ca s-a modificat legislatia ... (vezi toată discuția)