Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... angajare din CCC
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

angajare din CCC

Buna ziua,

Momentan sunt in ccc (tatal) si as dori sa ma angajez. Am optat pentru ccc pana la 2 ani. Am citit putin despre stimulul de insertie, dar nu stiu daca ma calific. Copilul s-a nascut pe 01.12.2012 si eu am intrat in ccc in ianuarie. As putea beneficia de stimul daca ma angajez inainte sa indeplineasca un an sau nu? Daca nu, ar putea intra sotia mea in locul meu in ccc, avand in vedere ca in momentul nasteriicopilului nu avea decat 11 luni lucrate si nu se califica.
Multumesc mult.
tudorvaleriu a scris:

leuca_luminita:

1. Asa este, s-a intarziat nepermis de mult cu modificarea normelor de aplicare a actelor normative modificate de Legea 166/2012.

2. Dar cine sa-i traga la raspundere pe ceiu care trebuia sa o faca?

Noi... duminica!!:ban: Au inceput si nu au mai terminat... Dar totusi le voi acorda un vot pentru stoparea jafului facut pensionarilor , bugetarilor si contractelor date cu dedicatie....
leuca_luminita, utilizator