Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... suspendare permis
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

suspendare permis

buna ziua
Mi s-a luat permisul de conducere dupa ce un agent a spus ca am depasit pe trecerea de pietoni
Acesta a oprit si masina care am depasit-o iar soferul foarte pierdut a semnat procesul ca martor
Depasirea s-a produs cu mult inainte de trecerea de pietoni agentul declarand ca a depasit cand s-a apropiat de trecerea de pietoni
Agentul a pus martorul sa semneze inainte de a completa procesul verbal dupa care a vrut sa il lase sa plece dar dupa ce i-am reprosat faptul ca a intimidat martorul sa semneze fara a completa procesul l-a tinut pe acesta pana la sfarsitul completarii citindu-i procesul specificandu-i ca depasirea s-a produs inainte de trecerea de pietoni
Precizez ca era si noapte.
Ce sanse de castig am daca depun contestatie ?
Pot depune contestatie in orasul de domiciliu daca evenimentul sa produs in alt oras ?
Va multumesc!
c-marius, utilizator
plinegera se depune la judecatoria in carei jurisdictie s-a savirsit fapta.
aveti nevoie de un martor iar martorul precizat de pv (care va fi citat cu mandat de aducere) sa isi retraga declaratia data in fata agentului.
in masina ma aflam cu o persoana iar in spatele meu era fratele meu care conducea o alta masina impreuna cu un prieten ii pot cita pe ei ca martori