Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Se poate recupera taxa de timbru in cazul incheierii ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Se poate recupera taxa de timbru in cazul incheierii unei tranzactii?

daca la un partaj succesoral,prima infatisare s-a amanat,iar la a doua se prezinta toti mostenitorii si se incheie o tranzactie,se mai poate recupera ceva din taxa de timbru de 3%,care este destul de mare?
taxa judiciara de timbru nu se restituie in cazul incheierii unei tranzactii.