Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... reinadrarea unui salariat in urma unei hotarari ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

reinadrarea unui salariat in urma unei hotarari judecatoresti

Buna ziua,
Un salariat a fost concediat iar in urma unei hotarari judecatoresti trebuie reincadrat si acordarea salariului retroactiv.
Cum vom proceda daca contractul de munca este incetat? vom incheia un alt contract de munca si cu ce data daca trebuie acordata salariul retroactiv care se acorda intr-o suma pe statul de plata??
Daca s-a anulat decizia de concediere si s-a dispus reintegrarea, atunci acesta va fi reintegrat si i se va plati retroactiv salariile ...

Se va emite decizie de anulare a deciziei de concediere si de reintegrare in baza aceluiasi contract ... in REVISAL se va opera anularea incetarii c.i.m. in baza hot.judecatoresti , c.i.m. devenind activ.

Salariile restante se vor plati pentru perioada cuprinsa intre data concedierii si data prevazuta in hotararea judecatoreasca ...