Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... de cand DECLINA procurorii plangerile cu dovezi ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

de cand DECLINA procurorii plangerile cu dovezi flagrant?

Am depus o plangere cu tot cu dovezi si mi s-a DECLINAT!? de la parchetul de pe langa judecatoria sectorului 3 Bucuresti si parchetul de pe langa Curtea de Apel Bucuresti?

N-am mai auzit de asa ceva. Am auzit altadata ca acestia trebuie sa inregistreze si sa dea curs oricarei plangeri!

Nici macar nu si-au dat numele, aceia care au declinat plangerea!?
au dat curs plingerii dvs - au trimis dosarul parchetului competent sa o solutioneze. De aceea exista procedura penala - fiecare parchet are competenta lui bine determinata, nu poate face lucrari in dosare de competenta altor unitati.

au procedat legal.
Multumesc. Am citit aiurea si am inteles ca a fost declinat "de catre" nu "la"