Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... intampinarea trebuie depusa perosnal?
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

intampinarea trebuie depusa perosnal?

intampinarea trebuie depusa personal de persoana citata in proces sau poate si o alta peroana sa o depuna, cum ar fi sotia, fara sa aiba o imputernicire in scris?
O puteti trimite si prin posta. Sotia daca nu are mandat nu va poate reprezenta.
ar fi indicat sa o trimiteti prin posta in suficiente exemplare ca sa ajunga inainte cu 5 zile de termenul de judecata, insa eu apreciez ca si sotia dv o poate inregistra la registratura instantei, tot asa cel putin cu 5 zile inainte de termen.