Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... citatie
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

citatie

Am primit o citatie pentru un recurs,ca intimat de la Curtea de Apel.Trebuie sa depun intimpinare cu 5 zile inainte de apel.O pot trimite prin posta la Curtea de Apel la adresa scrisa in citatie sau la neaparat la registratura Curtii ?in 2 ex. ?Va multumesc mult pentru raspuns
expediati intampinarea pe adresa curtii de apel, adresa indicata in citatie.
trimiteti-o prin posta recomandata cu confirmare de primire.
se mai accepta tacit si prezentarea intampinarii la prima zi de infatisare dar eu nu recomand.