Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... vechime in specialitatea studiilor
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

vechime in specialitatea studiilor

Am urmatoarea problema
Lucrez ca referent superior la serviciul public comunitar local de evidenta persoanelor din cadrul unei primarii din anul 2006,in luna iulie am obtinut diploma de licenta in stiinte juridice si administrative, iar din luna iulie 2011 am devenit inspector asistent in cadrul aceluiasi serviciu.
doresc sa stiu daca indeplinesc conditia de 2ani vechime in specialitatea studiilor,necesara participarii la concursul pentru ocuparea ocuparea functiei de secretar comuna?

Veti avea 2 ani vechime in specialitatea studiilor superioare in luna iulie 2013 (in conditiile in care ati fost promovat in clasa in iulie 2011).