Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... 3 ZILE DE MUNCA
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

3 ZILE DE MUNCA

AM lucrat 3 zile la o firma la negru fara contract de munca am facut copie de pe documentul unde am semnat pot sa imi recuperez cele 3 zile de munca daca reclam.
O ultima intrebare pe acest subiect mi-ati scris sa fac o sesizare la ITM ptr cele 3 zile de munca lucrate la negru,angajatorul nu ma chemat sa ii predau echipamentul nu am semnat ptr el,decit am semnat un registru de intrare iesire cu toti angajati supermarket varianta finala care este ptr cele 3 zile pot recupera banii pe zilele muncite sau fac inscris angajatorului pe cale amiabila sa nu sesizez ITM.
Puteti incerca si varianta amiabila cu o solicitare catre angajator ...