Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... MUNCA la negru
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

MUNCA la negru

CU telefonul mobil daca fotografiezi un registru de intrare iesire si il scoti pe imprimanta si il anexsezi la ITM ca proba ca angajatorul nu a semnat contract de munca si nici protectia muncii si nu a dat banii munciti pe zilele lucrate acea proba se ia considerare si cel care a lucrat la negru nu s-a mai prezentat la munca ptr ca sa nu fie prins la negru de ITM in final a facut sesizare la angajator sa se dea banii pe cale amiabila sa nu fie sesizat ITM si angajatul a reclamat la ITM aceea persoana nu poate fii sactionata ca a fotografiat registru si a dat proba la ITM.
Inregistrarile audio-video nu constituie mijloace de proba in litigiile civile ...
O ultima intrebare am fotografiat un registru de intrare iesire unde semnam condica de prezenta la-m anexsat ITM ca proba sa ea masuri fostului angajator eu nu patesc nimic ca am fotografiat nu aveam cum sa il trag xerox acel document.