Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Proces la tribunal
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Proces la tribunal

Buna ziua,

as dori o lamurire, in prezent am depus o plangere penala la tribunal impotriva unei persoane care m-a amenintat. daca raspunsul tribunalui nu este favorabil ce trebuie sa fac mai departe? care este ordinea institutiilor la care ma pot adresa pt a ma apara?

Va multumesc pt profesionalism
emil
tribunalul va trimite plangerea dv parchetului, care la randul sau va sesiza organele de cercetare penala, care vor incepe cercetarile si probabil veti fi chemat sa dati declaratii.