Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... PENSIE ANTICIPATA SI MUNCA IN STRAINATATE
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

PENSIE ANTICIPATA SI MUNCA IN STRAINATATE

In cazul in care ma pensionez anticipat,pot munci in strainatate cu contract de munca?este legal,sau trebuie sa renunt la pensie?
Ramane valabil raspunsul dat de casa locala de pensii.
Ei cunosc legislatia pensiilor publice.
Ei stiu cand se suspenda plata pensiei anticipate sau anticipata partiale.
Va mulțumesc
BUna seara Sunt intr-o situatie mai mult decat asemanatoare. eu lucrez de ceva ani in Austria si anul trecut mi-am facut pensionare anticipata in Romania pt ca aveam dreptul. As dori sa iau legatura cu d-voastra sa imi spuneti cum ati gestionat problema. Multumesc. Andrea alias, Ereniada