Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Factura emisa catre firma suspendata
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Factura emisa catre firma suspendata

Buna ziua,

Am emis in luna 10-2012 prin site-ul web al firmei pentru prestari servicii o factura catre o firma suspendata in luna 09-2012 (care a fost si achitata prin card online). Nu am stiut ca firma este suspendata, clientul nu a zis nimic. Acum, in declaratia 394 care se depunde in 11-2012, o mentionez, cum fac? Este ilegala aceasta factura?

Multumesc.
Nici un raspuns?