avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 849 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Factura emisa catre firma suspendata
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Factura emisa catre firma suspendata

Buna ziua,

Am emis in luna 10-2012 prin site-ul web al firmei pentru prestari servicii o factura catre o firma suspendata in luna 09-2012 (care a fost si achitata prin card online). Nu am stiut ca firma este suspendata, clientul nu a zis nimic. Acum, in declaratia 394 care se depunde in 11-2012, o mentionez, cum fac? Este ilegala aceasta factura?

Multumesc.
Cel mai recent răspuns: alexs2012 , utilizator 12:27, 26 Noiembrie 2012
Nici un raspuns?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cum corelez decontul 300 cu declaratia 394 ? eu_contabilul eu_contabilul Buna ziua, In trimestrul 1/2012 am avut o factura catre o persoana juridica platotoare de tva si declaratia 300 s-a corelat cu 394 (randul 17 din 300 cu ... (vezi toată discuția)
Justificare plati online IancuMaria96 IancuMaria96 Buna ziua! Cum se pot justifica platile online, efectuate de catre un client catre o firma, in cazul unui control ANAF? (vezi toată discuția)
Tva la incasare DOBRE CRISTINA DOBRE CRISTINA Daca se emite o factura in Ianuarie, insa clientul, persoana fizica, imi achita factura in februarie, in numerar. Cand se va inregistra TVA -ul ? In Ianuarie, ... (vezi toată discuția)