Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... de unde pot recupera permisul auto
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

de unde pot recupera permisul auto

am platit amenda administrativa.multumesc.permisul m-ia fost retinut la politia busteni eu locuiesc in ilfov.
Pentru ce ati platit amenda, ati avut dosar penal? Permisul se restituie pe baza ordonantei sau hotararii prin care s-a luat masura neinceperii urmaririi penale .
fii mai explicit
pol busteni ti-a retinut permisul si te-a amendat contraventional?
permisul il iei de la pol rutiera de domiciliul - adica ilfov