avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 827 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... de unde pot recupera permisul auto
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

de unde pot recupera permisul auto

am platit amenda administrativa.multumesc.permisul m-ia fost retinut la politia busteni eu locuiesc in ilfov.
Cel mai recent răspuns: Nãstase Cristian-Mihail , Consilier juridic 20:24, 26 Noiembrie 2012
Pentru ce ati platit amenda, ati avut dosar penal? Permisul se restituie pe baza ordonantei sau hotararii prin care s-a luat masura neinceperii urmaririi penale .
fii mai explicit
pol busteni ti-a retinut permisul si te-a amendat contraventional?
permisul il iei de la pol rutiera de domiciliul - adica ilfov

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cum cotest un pv intocmit in urma unui accident cu victime? denisa_m denisa_m Buna ziua, in luna ianuarie 2009 am fost implicata intr-un accident \"soldat cu victime\". Initial i-a fost luat permisul celuilalt sofer, apoi el a primit ... (vezi toată discuția)
Prescriptie, proces verbal contraventie circulatie costi1 costi1 Stimati colegi, Am o speta f interesanta, si anume, in luna februarie 2006 am fost prins de aparatul radar cu viteza de 118 km/h in localitate, ... (vezi toată discuția)