Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... firma suspendata se redeschide automat?
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

firma suspendata se redeschide automat?

Buna ziua.
Dupa ce expira cei 3 ani de suspendare a unui srl, ce se intampla? Firma se redeschide "de la sine"?
Precizez ca in aceasta perioada angajatul si-a dat demisia, contul din banca a fost desfiintat de catre banca, orice activitate a fost blocata.
Nu m-ar interesa ca firma sa-si reia activitatea.

multumesc
Stie cineva?
Radiati firma din moment ce numai doriti sa mai continuati activitatea.
si daca n-o fac, ce se intampla?
multumesc
Nu vreau sa mai platesc si pentru inchiderea ei, mi-a facut destula paguba. Daca o las asa, ce se intampla? Multumesc.
Daca o lasati asa nu se intampla nimic, decat ca veti acumula amenzi peste amenzi pentru bilanturile nedepuse, pentru declaratiile pentru care probabil ca nu ati obtinut regim .derogatoriu, etc. Oricum ar fi, probabil tot nu o veti putea inchide pentru ca, una din conditiile. oobtinerii certificatului de atestare fiscale este sa aveti si toate declaratiile, bilanturile depuse.