Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Probleme legate de un imprumut
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Probleme legate de un imprumut

acum o luna jumatate am imprumutat o colega cu 50 de euro si 2 milioana mi-a zis ca mii da in 2 sapt si au trecut 6 sapt...ii tot ziceam banuti banuti ca am nevoie..aseara i-am zis ca merg la parintii ei am ajuns la parinti ei..si m-a sunat sa ma roage sa nu urc la ei si m-am intalnit cu ea pana la urma..si imi zice ca nu are sa imi dea bani ca merge sa vanda masina si mii da...zic bine vinzi masina sa mii dai..si imi zice sa o las pana azi la 12...i-am zis ce garantie am ca mii aduci astazi tii aduc nui prb..i-am zis sa imi dea cartela de tel si cand vine cu banii i-o dau..nu i-am luat nimic azi mi-a adus bani si acum ma acuza ca am facut circ ca sunt camatar si vrea sa ma bage la inchisoare...i-am zis ca daca mai intarzie mult o sa ii iau dabanda...si ca eu nu o sa mai au de trait..ca parintii ei o sa merga la parintii mei etc..ce sa fac...ajutati-ma va rog..cu ce am gresit ca am ajutat-o cand avea nevoie si ea a profitat
Bine ca v-ati recuperat banii!. Probabil se va linisti in scurt timp.
nuj cum se va calma eu vreau sa stiu daca pot avea probleme cu legea sa ma bage la inchisoare ca mi-a zis ce fac eu e camata si se plaateste cu inchisoare vrea sa o amestece si pe sora mea care ea lucreaza nu are nicio treaba cu mn...pot ajunge la inchisoare?
Nu va poate baga la inchisoare pentru ca nu sunteti camatar.

V-a dat banii inapoi?
~ Conținut șters la cerere ~
da eu mi-am recuperat bani cum era normal..nu am amenitat-o cu nimic i-am zis ca vreau bani si atat daca nu merg sa discut cu ai ei..acum ma face camatar...eu am toate sms in care ma duce cu zaharelul tii dau azi tii dau maine...cand am vorbit seara fata in fata sustine ca m-a inregistrat ea imi spune ca merge sa vanda masina sa imi dea bani si i-am zis nu ma intereseaza vinzi masina ce mai faci eu vreau bani...poate sa altereze inregistrarea respectiva si sa apara doar ca ii zic eu sa vanda masina...totusi eu nu am facut altceva decat sa o ajut..am asteptat-o cat am putut peste masura chiar...trebuia sa imi recuperez si eu bani...va dati seamaa sa ma faca nebuna ca pot intra in casa sa ii iau lucrurile...la varsta de 22 de ani fiind fata cu un cazier curat..nu am avut niciodata probleme...au fost numai cuvinte de lauda la adresa mea..sa imi zica ca sunt camatar..poate sa foloseasca inregistrarea sa ma incrimineze..
camelialucian, utilizator