Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... doi la suta din impozit catre asociatiile de ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

doi la suta din impozit catre asociatiile de proprietari

Am directionat cei 2% din impozit catre asociatia de proprietari unde locuiesc. Dupa un an si jumatate au intrat banii in contul asociatiei ( cei de pe anul 2010), insa acum au aparut probleme: contabila nu stie cum se inregistreaza banii in contabilitate si nici cum pot fi ei folositi ( ca un fond de reparatii comun tuturor proprietarilor sa ca fond de reparatii asociat apartamentului meu?).
Alaturat va atasez 2 link-uri in care sper sa va puteti lamuri. Cat priveste acei 2% sa fie virati doar pt fondul dvs??? Sincer credeti ca sa luat aceasta masura sa beneficiem personal de banii acestia, pai asa ii dirijam direct de la contabilitate in contul nostru, asta este parerea mea.

m.avocatnet.ro/mobile/m%7Car...

[ link extern ] /