Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Regulamentul intern
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Regulamentul intern

Neintocmirea regulamentului intern este pedepsita in vreun anume fel? Avertisment sau amenda?
In Reg.Intern ar trebui sa prevedeti si aceste clauze , astfel incat sa aveti acoperire si in acest document privind munca in zilele de sarbatoare legala ...

Nu este obligatoriu ca un angajator sa-si faca programul dupa cum doreste proprietarul acelui spatiu , chiar daca are asa ceva stipulat intr-un contract cu prorpietarii acelui spatiu ... aceasta clauza poate fi anulata in instanta de judecata ...