Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Uzucapiune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Uzucapiune

Un decret de expropriere care nu si-a produs efectele (s-au propus despagubiri dar nu au fost ridicate de adevaratul proprietar, pentru ca acestuia nu i s-au adus la cunostinta la momentul respectiv ca trebuie sa ridice aceste despagubiri iar constructia nu a fost demolata) intrerupe uzucapiunea ?
Precizez ca eu urmaresc sa intrerup o uzucapiune invocata in subsidiar intr-o actiune de hotarare care sa tina loc de act de v/c (existand o chitanta de mana realizata inainte de 1989), eu fiind mostenitorul adevaratului proprietar.

Astept raspunsul Dvs.

Multumesc !

Cu stima,

Sorin
ContSters268881, utilizator