Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Testament - posibilitatea de a-l ataca
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Testament - posibilitatea de a-l ataca

ajutor va rog !!!! am o bunica(din partea mamei) si o sora din partea mamei din prima casatorie , mama noastra a murit anul trecut iar tatal meu a murit cu juma de an inaintea mamei, si eu cu bunica detinem impreuna o casa cu teren in cote de 1/2 fara a se specifica in cadastru care este partea fiecaruia , eu am grija de ea si eu intretin gospodaria iar casa este cumparata din banii parintilor mei iar pt linistea bunicii am trecut-o pe acte #-o . bunica are 75 de ani si sora mea nu stiu cum a determinat-o sa ii faca testament la notar ca ii lasa toate bunurile pt ca o ingrijeste cu devotament dar de un an nu a nai venit sa o vada , da dovada de muuult devotament . eu pot ataca testamentul ? ce pot sa fac ? am doi copii si nu pot dormii noaptea , am investit mult in casa si curte , ce fac acum ?
Bunica dvs poate sa revoce testamentul.
pai bunica i-a lasat surorii mele prin testament , eu o sa impart casa mea cu sora mea?
Da doamna. Puteti sa vorbiti cu bunica sa revoce testamentul. Testamentul poate fi revocat oricand de dansa....
eu am aflat din greseala de testament cand ii faceam curat .....:((
Si ce va impiedica sa vb cu bunica, presupun ca si dansa vede ca sora dvs este indiferenta la soarta dansei.