avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 870 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale informatii firma
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

informatii firma

Buna ziua,
Doresc sa activez pe sediul social (fara sa deschid punct de lucru) mai multe coduri CAEN trecute deja in actul constitutiv as vrea sa stiu costurile orientative

Multuimesc

Cel mai recent răspuns: leuca_luminita , utilizator 23:35, 2 Decembrie 2012
Aveti nevoie de o cerere de inregistrare si de o declaratie de autorizare model 3, ambele formulare tipizate. Daca aveti acele coduri inscrise in actul constitutiv, pretul inregistrarii mentiunii si de eliberare a certificatului constatator de autorizare este in jur de 110 ron.
In cazul in care aveti certificat constatator cu activitati proprii pentru firma la sediu va trebui sa depuneti declaratia 3 si sa predati constatatoul in original.In cazul in care nu ati avut activitati proprii atunci depuneti declaratia model 2 iar ca si costuri cred ca se vor ridica la aproximativ 150-200 lei.
Daca sunteti amabil, dupa ce executati aceasta opratiune, sa completati "mercurialul" deschis de mine aici:
www.avocatnet.ro/content/for...
Va multumesc=D>
Va spun eu dosar similar=178 lei, 45=Declaratie tip model 1,2,3 PJ, 104=sume virate mon. oficial pt. rezolutie, 2=multiplicare documente, 22.50=fond lichidare, 4.50=fond buletin, total 178 lei.
Una peste alta important este ca au crescut, cu mai mult cu mai putin, dar au crescut !...
Ultima modificare: Duminică, 2 Decembrie 2012
ContSters259670, utilizator
unmoeglich a scris:

Va spun eu dosar similar=178 lei, 45=Declaratie tip model 1,2,3 PJ, 104=sume virate mon. oficial pt. rezolutie, 2=multiplicare documente, 22.50=fond lichidare, 4.50=fond buletin, total 178 lei.
Una peste alta important este ca au crescut, cu mai mult cu mai putin, dar au crescut !...


Va multumesc frumos:vishenka:

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Suspendare firma Tiblan Tiblan Buna ziua.am suspendat activitatea firmei pentru o perioada de 3 ani.Ce nu inteleg ca am platit suma de 514,35 lei.45,00 lei declaratie tip model 1,2,3-31,00 ... (vezi toată discuția)
Suplimentare caen la punctul de lucru Elena Goran Elena Goran am urmatoarea situatie : 2 puncte de lucru , la unul trebuie sa suplimentez activitatea cu inca un CAEN , la al celalalt trebuie sa radiez o activitate ... (vezi toată discuția)
Complectare obiect de activitate DANI70 DANI70 Daca la un punct de lucru am ca obiect de activitate o patiserie si vreau sa deschud tot acolo si un fast food ce trebie sa fac? Trebuie sa merg la registrul ... (vezi toată discuția)