Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... fisa SSM
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

fisa SSM

fisa SSM terminat cum se completeaza instructajul introductiv general, sau sa fiu mai clara ex. persoana care este angajata de mai de mult timp, iar fisa SSM unde are completat instructajul general introductiv, cel la locul de munca si admis la lucru, Cum se procedeaza in situatia cand acesta lucrator are completata a alta fisa SSM (una noua pentru ca cea veches-a terminat) la acelasi angajator si functie, dar au trecut 10 ani de cand sau efectuat instructajele mentionate mai sus, ce scrie in dreptul acestor instructaje si la admis la lucru?
Intrebarea dvs. este cam neclara.
Daca va referiti la termenul de pastrare a fisei ssm va poate ajuta: www.avocatnet.ro/content/for...
Daca doriti model de completare fisa ssm gasiti la sectiunea Magazin avocatnet.ro
Nu aveti o coerenta in ceea ce scrieti,dar va rog sa-mi spuneti daca inteleg corect: o persoana angajata are fisa completata integral, deci nu s-a terminat, si doriti sa aflati cum se completeaza noua fisa, in continuare?Daca am inteles corect, va spun ca pe noua fisa,in continuarea instructajului, se completeaza pe fisa ca este in continuare,deci instructajele initiale, cele generale si cele specifice la locul de munca, se vor copia din prima fisa.
Daniela Bolog, Consultant credite si finantari