Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Evacuare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Evacuare

Exista posibilitatea evacuari silite dintr-un apartament avand in vedere ca rata lunare nu este platita integral si ramane o mica parte de platit avand in vedere cursul valutar , suma totala ar fi de 380 franci si platesc numai 300 franci , vreau sa stiu daca e posibil o evacuare avand in vedere ca e credit imobiliar ????
Studiati contractul cu banca semnat de dvs (credit cu ipoteca) si vedeti capitolul ce trateaza aceasta problema( plata partiala a ratei).

In general, pentru evacuare, este nevoie de un proces de evacuare in justitie.

Va repet insa, banca in contract este posibil sa fie acoperita cu clauze contractuale in favoarea ei in caz de plata partiala si/sau neplata.