Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Executare silita
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Executare silita

Am garantat un imprumut cu apartamentul in care locuiesc , pt o firma care a intrat in insolventa , poate banca sa execute apartamentul si in ce conditi ? Valoarea ramasa este de 16 000 lei.
In situatia in care beneficairul creditului nu este solvabil si nu achita de buna voie creditul restant,creditorul,cu scopul legitim recuperare debit va desfasura demersuri pentru recuperare asupra garantului demarand procedura de executare silita