Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Este obligatoriu ca in comisia de disciplina sa fie ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Este obligatoriu ca in comisia de disciplina sa fie inclus si un reprezentat de sindicat daca salariatul cercetat nu este membru de sindicat?

Daca un salariat este cercetat disciplinar si nu este membru in sindicat, componenta comisiei de disciplina nu ar trebui sa nu includa si reprezentantul sindicatului?
Nu .... componenta comisiei de disciplina este stabilita de catre angajator , indiferent daca salariatul cercetat este sau nu membru de sindicat ...
Va multumesc mult!