Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... pierdut un contract vanzare-cumparare apartament ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

pierdut un contract vanzare-cumparare apartament original

Buna ziua,

In urma cu o luna am cumparat un apartament prin Prima Casa si de la notariat am primit 3 exemplare originale ale contractului de vanzare-cumparare

Am reusit cumva sa ratacesc un exemplar

Ce e de facut? se poate face ceva cu exemplarul respectiv, in cazul in care ajunge la cine nu trebuie? ce pot face sa ma feresc de neplaceri?

Multumesc

Cred ca nu ati pus problema corect. Ati pierdut un ex. din cate mentionate in contractul dvs.?
Daca s-a intocmit in 7 ex. unul la notariat, unul la ANCPI, unul la vanzator, unul la banca si 3 dvs.