avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 679 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... pierdut un contract vanzare-cumparare apartament ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

pierdut un contract vanzare-cumparare apartament original

Buna ziua,

In urma cu o luna am cumparat un apartament prin Prima Casa si de la notariat am primit 3 exemplare originale ale contractului de vanzare-cumparare

Am reusit cumva sa ratacesc un exemplar

Ce e de facut? se poate face ceva cu exemplarul respectiv, in cazul in care ajunge la cine nu trebuie? ce pot face sa ma feresc de neplaceri?


Multumesc

Cel mai recent răspuns: Alexandrina Mihai , 23:08, 8 Decembrie 2012
Cred ca nu ati pus problema corect. Ati pierdut un ex. din cate mentionate in contractul dvs.?
Daca s-a intocmit in 7 ex. unul la notariat, unul la ANCPI, unul la vanzator, unul la banca si 3 dvs.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pierdut contract casa original conico conico Buna seara! Am si eu o prietena care si-a pierdut contractul de casa original cel cu timbru fiscal pe el, ea are restul de exemplare cu sampile originale, ce ... (vezi toată discuția)
Cadastru pastrat de banca miha006 miha006 Buna ziua, Sunt in urmatoarea situatie: Am cumparat un apartament cu credit ipotecar de la banca. Cand s-a facut incheierea de intabulare pe numele meu, ... (vezi toată discuția)
Ce acte trebuie sa primesc la achizitia unei case cu teren ContSters325113 ContSters325113 Buna! La cumpararea unei case cu teren aferent ce acte trebuie sa primesc eu si ce acte raman la notar sau la vanzator? (vezi toată discuția)