Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... CREDIT BANCAR CATRE STRAINI??
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

CREDIT BANCAR CATRE STRAINI??

buna seara..as dori sa stiu daca bancile noastre acorda credit bancare si unei pers de nationalitate straina(respectiv turca)..mentionez ca este salariat cu un venit net de 1450 ron/luna,are permis de sedere pe o durata de 5 ani si ar dori sa ia un credit nevoi pers in jur de 10000-15000 ron cu o rata in jur de 500-600 ron luna...as dori sa stiu daca se poate si ce documentatie este necesara si pasii care trebuiesc urmati...va multumesc
Daca acorda si in ce conditii ar trebui sa intrebati la banca de unde doriti sa obtineti imprumut.