avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 916 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... CREDIT BANCAR CATRE STRAINI??
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

CREDIT BANCAR CATRE STRAINI??

buna seara..as dori sa stiu daca bancile noastre acorda credit bancare si unei pers de nationalitate straina(respectiv turca)..mentionez ca este salariat cu un venit net de 1450 ron/luna,are permis de sedere pe o durata de 5 ani si ar dori sa ia un credit nevoi pers in jur de 10000-15000 ron cu o rata in jur de 500-600 ron luna...as dori sa stiu daca se poate si ce documentatie este necesara si pasii care trebuiesc urmati...va multumesc
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 07:14, 7 Decembrie 2012
Daca acorda si in ce conditii ar trebui sa intrebati la banca de unde doriti sa obtineti imprumut.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pot imprumuta de la mai multe banci? Picasso993 Picasso993 Buna ziua numele meu este Andrei , locuiesc in Constanta. Acum ceva timp am accesat un credit de nevoi personale. In prezent platesc inca ratele dar am epuizat ... (vezi toată discuția)
Credit imobiliar bcr asus981 asus981 Buna ziua, am contractat un credit cu ipoteca in 2010. Suma 15000 euro, rata lunara in jur de 600 ron. pe 17 ani! Am fost la o banca pentru o refinantare dar ... (vezi toată discuția)
Problema grava cu banci si datorii Adrian81 Adrian81 Buna, ma numesc Adrian. Acum 1 an si jumatate mama s-a gandit sa faca un imprumut micut de 1500 RON, urmand sa cumpere un PC in rate. Dupa aceea s-a gandit sa ... (vezi toată discuția)