Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Credit imobiliar BCR
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Credit imobiliar BCR

Buna ziua, am contractat un credit cu ipoteca in 2010. Suma 15000 euro, rata lunara in jur de 600 ron. pe 17 ani! Am fost la o banca pentru o refinantare dar nu gasesc contractul de credit. Am cerut la BCR dar nici ei nu gasesc contractul( contractul a fost pierdut) . Ce pot face in cazul acesta. Sincer nu as mai vrea sa platesc ca mi se pare absurd sa platesc in continuare.
Cum să vi se pară absurd să vă respectați obligațiile? Mi se pare un pic ciudat modul în care priviți problema.
Pentru refinanțare nu aveți nevoie de contractul de credit. Cereți soldul creditului și acordul de refinanțare, celeilalte bănci nu îi trebuie contractul de credit cu banca actuală.