avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 838 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... INTIMPINARE-CERERE RECONVENTIONALA
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

INTIMPINARE-CERERE RECONVENTIONALA

Piritul , in cadrul unui partaj judiciar , a depus INTIMPINARE-CERERE RECONVENTIONALA . Noi raspundem cu o INTIMPINARE ?

Multumesc pentru raspuns
Da, veti depune intampinare pentru cererea reconventionala ...
Da, exact cu apararile dvs la pretentiile paratului din cererea reconventionala.
va multumesc foarte frumos

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Deosebire intampinare - reconventionala mscutelnicu mscutelnicu Buna ziua! Dincolo de explicatiile oferite de Cod.proc.civ. sau gasite in lucrarile de specialitate in materia cererii reconventionale si a intampinarii, imi ... (vezi toată discuția)
Partaj chris4 chris4 Buna ziua, as dori sa stiu , in procesul de partaj parte pirita, cind se depune cererea de intimpinare trebuie platit taxe? de timbru sau altceva? In ... (vezi toată discuția)
Cererea reconventionala partaj chris4 chris4 Ati putea sa ma ajutati , Am fost chemata in judecata privind un partaj, (iesirea din indiviziune) dupa o perioade de 26 de ani de divort de catre fostul ... (vezi toată discuția)