avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1026 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... salariul mediu pe unitate
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

salariul mediu pe unitate

lucrez la o firma de stat si am o fetita de 2 luni vreau sa stiu daca se mai acorda salariul mediu pe unitate?
care este durata de la nastere pana cand se poate depune cererea?
sunt obligati sa acorde acest salar?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 16:22, 7 Decembrie 2012
Nu se mai acorda ajutor de nastere ... de la 01.01.2011 nu mai exista CCMN ... angajatorul este obligat sa acorde asa ceva numai daca are prevazut in ccm aplicabil sau in reg,intern ...

Fiind vorba despre sectorul bugetar sunt slabe sanse sa gasiti reglementat asa ceva

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Salariu mediu pe unitate acordat la nasterea unui copil cryssy cryssy buna ziua. Am o mare nelamurire in privinta salariului mediu pe unitate acordat mamei la nasterea unui copil. Mentionez ca am intrat in concediu pentru ... (vezi toată discuția)
Salariul mediu pe firma la nasterea primului copil cami_smile2000 cami_smile2000 As dori sa va intreb daca anul acesta se acorda salariul mediu pe firma la nasterea primului copil. Eu lucrez la o firma privata, societate pe actiuni. Si daca ... (vezi toată discuția)
Plata unui salariu mediu pe companie la nastere pt mama Popescu_Ioana_Emerick Popescu_Ioana_Emerick Daca in contractul individual de munca este prevazut ca se aplica prevederile legii 53/2003 atunci mama beneficiaza de plata de catre angajator a unui salariu ... (vezi toată discuția)