Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... salariul mediu pe unitate
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

salariul mediu pe unitate

lucrez la o firma de stat si am o fetita de 2 luni vreau sa stiu daca se mai acorda salariul mediu pe unitate?
care este durata de la nastere pana cand se poate depune cererea?
sunt obligati sa acorde acest salar?
Nu se mai acorda ajutor de nastere ... de la 01.01.2011 nu mai exista CCMN ... angajatorul este obligat sa acorde asa ceva numai daca are prevazut in ccm aplicabil sau in reg,intern ...

Fiind vorba despre sectorul bugetar sunt slabe sanse sa gasiti reglementat asa ceva