Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... copii de pe actele intocmite de politie?
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

copii de pe actele intocmite de politie?

Cum pot obtine copii xerox de pe actele intocmite de politie, respectiv P.V. in caz de violenta in familie anuntat prin 112 ?
Declaratie parat.
Va multumesc.
Nu ati precizat concret calitatea dvs
Daca dosarul este in cercetare penala,nu puteti obtine copii ale documentelor
Sunt parte vatamata in dosar.De ce paratul a obtinut copii ale reclamatiilor penale din dosar iar eu nu pot obtine copii ale actelor de u.p.?