Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale magazin la parterul unui bloc intr-o camera din cele 4 ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

magazin la parterul unui bloc intr-o camera din cele 4 cu vanzare la geam

sunt nou in domeniu si deja m-am speriat ; firma este un SRL (asa am fost sfatuit de prieteni ) IMI TREBUIE AUTORIZATIE DE FUNCTIONARE DE LA PRIMARIE ? ACEEA TAXATA CU 3000???? Multumesc anticipat.
ptr deschiderea unui magazin va trebuie mai multe acte de functionare printre care si aprobare de la primarie.
Daca sediul unitatii urmeaza sa fie in condominiu,primordial este acordul; asociatiei de proprietari si a vecinilor direct interesati
Iar cu sumele acelea mari sunt taxati cei care au ca obiect de activitate baruri, restaurante, nu magazine alimentare cu de toate, in general magazinele platesc cam 70 lei autorizatia de la primarie.