Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... angajari
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

angajari

BUNA SEARA DACA O FIRMA ARE ANGAJATII TRECUTI CU CONTRACT LA 4 ORE MAI POATE FACE ANGAJARI?
Da, poate face angajari .. nu exista o limitare a numarului de angajati...
MULTUMESC. SI CAT TIMP POATE TINE SALARIATII LA 4 ORE
Cat doreste ... nu exista text de lege care sa impuna angajatorului o astfel de perioada ... Daca se doreste modificarea timpului de munca , atunci trebuie sa stiti ca modificarea c.i.m. se face cu acordul partilor , prin incheierea unui act aditional.