avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 313 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... angajari
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

angajari

BUNA SEARA DACA O FIRMA ARE ANGAJATII TRECUTI CU CONTRACT LA 4 ORE MAI POATE FACE ANGAJARI?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 17:19, 9 Decembrie 2012
Da, poate face angajari .. nu exista o limitare a numarului de angajati...
MULTUMESC. SI CAT TIMP POATE TINE SALARIATII LA 4 ORE
Cat doreste ... nu exista text de lege care sa impuna angajatorului o astfel de perioada ... Daca se doreste modificarea timpului de munca , atunci trebuie sa stiti ca modificarea c.i.m. se face cu acordul partilor , prin incheierea unui act aditional.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Modificare cim, informare inainte cu 15 zile sau 20? ginutz_a ginutz_a buna ziua, inainte sa se modifice codul muncii, pentru orice modificare a CIM faceam o informare angajatului cu 15 zile inainte de modificare. acum se face ... (vezi toată discuția)
Munca la gri otto2007 otto2007 cum poate fi stopata si dovedita munca la gri? x a incheiat un contract de munca pe 8 ore/zi.Dupa 4 luni, odata cu criza, patronul face un act aditional si ... (vezi toată discuția)
Demisie in perioada determinata larisa_ larisa_ Buna ziua, Mi-i s-a prelungit contractul de munca pana in 29 septembrie. Daca eu vreau sa-mi dau demisia pe 19 septmbrie , perioada de preaviz s-ar termina ... (vezi toată discuția)