Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... parcare
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

parcare

am o mare dilema va rog ajutatima .am o masina de la firma la care lucrez de LUNI pana LUNI,deci imi trebuie un loc de parcare. intrebare la adresa la care locuiesc in sector 4 bucuresti pot inchiria un loc de parcare? mentionez nu am masina personala.
Intrebati la Primaria sectorului 4 care administreaza domeniul public, parcarile.
banui ca cei de la firma va pot da o hartie la mana ca mergeti cu masina lor acasa, adica aveti nevoie de loc de parcare, iar cei de la ADP sect 4 ....va vor acorda unul daca e ceva liber. Problema e sa aiba locuri libere de inchiriat zic eu.
In conditiile mentionate de dvs, .nu puteti concesiona loc de parcare
Administratia publica locala concesioneaza locuri de parcare la cererile celor care demonstreaza ca detin vehicul proprietate care detin coincidenta de domiciliu
Pentru proprietarii de autovehicule inmatriculate pe societati comerciale,administratia publica concesioneaza spatii de parcare,percepand tarife majorate