Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Detalii factura
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Detalii factura

Buna ziua,

Am obligatia de a pastra in contabilitate detaliile pentru facturile emise de furnizorul de servicii de telefonie mobila? Ma refer la acele desfasuratoare ale convorbirilor pentru fiecare numar in parte. E necesar ca si acestea sa fie arhivate si pastrate in contabilitate odata ce am deja la dosar facturile fiscale cu toate costurile ?
Multumesc.
Buna dimineata!

Parerea mea ca si aceste detalii sunt importante pentru ca reflecta costurile pe fiecare utilizator. De exemplu, firma aloca un anumit numar de minute intr-o luna utilizatorilor -salariati. Daca acestia folosesc abonamentul si in scopuri personale, iar factura vine incarcata cu costuri suplimentare, mie mi se pare firesc ca acestea sa le fie imputate. Cel putin asa procedez eu in societate.