Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... reprezentare - recurs pensie alimentara
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

reprezentare - recurs pensie alimentara

Pe fondul judecatii pensiei alimentare l-am reprezentat pe copilul meu (major) prin procura notariala. Nu este multumit de hotararea judecatoreasca si vrea sa faca recurs. Mai este valabila Procura notariala de la fond sau trebuie facuta alta?
Va multumesc!
Trebuie facuta o alta procura pentru a putea sa-l reprezentati pe fiul dvs in fata instantei de recurs.
Depinde care este continutul procurii. Este posibil sa puteti sa il reprezentati si in recurs. Daca scrie ceva de genul "... sa ma reprezinte in fata instantei de judecata , sa exercite calea de atac....", atunci procura este valabila.